Translate

חפש בבלוג זה

2.2.2015

יומולדת גיבורי על ונסיכות - חגיגה אמיתית

ראו הוזהרתם: מגה פוסט לפניכם 

בסוף השבוע חגגנו יום הולדת 5 לבני, עידו. כבר בשנה שעברה ביקש הזאטוט שנחגוג יום הולדת עם ילדי הגן, אך מכיוון שהייתי הריונית ולא הרגשתי טוב, הבטחתי לו שנעשה "בשנה הבאה" והבטחות, כידוע, צריך לקיים.
בהיותו בן 5 טיפוסי, עידו הכי אוהב גיבורי על. ובהיותי אמא שמתחשבת גם בבנות הגן החלטתי לעשות יום הולדת בנושא גיבורי על ונסיכות, ככה שכולם יהיו מרוצים.
ההכנות התחילו כבר בסוף דצמבר, ומיד תבינו למה...

ההפעלה
כל אחד שמכין יום הולדת יודע שמאד חשוב סיפור המסגרת. במקרה שלנו, הילדים הגיעו ל"בית הספר לנסיכות וגיבורי על", וכדי לקבל את התואר הנכסף הם צריכים לעבור 3 משימות מיוחדות. כל משימה תזכה אותם במדבקה. מי שיצבור 3 מדבקות יוכל להפוך לגיבור על או נסיכה.

המפעילים
מכיוון שמדובר בהפעלה משפחתית, גוייסו למשימה כל חברי המשפחה. חלקם היו "מורים" בבית הספר ואחרים היו "מפעילי תחנה" שעמדו בתחנה והעניקו מדבקה למי שעבר את המשימה בהצלחה. חברי המשפחה קיבלו מדבקות שיזהו אותם:


כל ילד קיבל בתחילת הפעילות שרשרת שעליה קלף עם מקום לצבירת מדבקות, על הקלף כבר היתה מדבקה (ירוקה\כחולה\סגולה) שקבעה לאיזה מורה הוא שייך:
הגיבור הפרטי שלי

המשימות

המשימות היו קלילות אך מאתגרות כיאה לגיבורים ונסיכות:
"המנהרה הכחולה הגדולה" דרכה צריך לזחול
הגיבור הפרטי צייר לכל תחנה "מפה"

"עמק המפלצות": אוסף בקבוקים שהפכנו למפלצות אוכלות אצבעות שהילדים היו צריכים לעבור דרכם בסללום (כשאני צועקת להם "תזהרו על האצבעות")


המפלצות

"משעול הנחשים" שתי בובות נחש שתפרתי פעם המונחות במרחק זה מזה וצריך לקפוץ ביניהן (ועל הדרך למדנו מה זה "משעול")
ההכתרה

בסיום הפעילות, הראו לי הילדים את המדבקות שצברו בגאווה ואז התחילה פינת היצירה שבה הם הופכים לגיבורי על ונסיכות. הילדים קיבלו "צמידים" (גלילי נייר טואלט), מסכות (לוח שנה ישן שנגזר בצורה המתאימה), ומיחזרו את החוטים שעליהם היה הקלף לשרשראות (פסטה צבועה: פסטה יבשה+צבע מאכל+אלכוהול 70% למשך הלילה ואז לייבש)

חרוזים מפסטה
צמידים מגלילי נייט טואלט

מסכות מלוח שנה ישן

יוצרים את האבזרים הנחוצים לנסיכות וגיבורים

אין אין אין חגיגה

חלק חשוב בכל מסיבה הוא הכיבוד. אם יש משהו שאני שונאת זה עודף ממתקים וחטיפים והפעם אמרתי "לא" למכה. את כל הכיבוד הכינו אמא שלי וחמותי. בשלב הראשון הוגשו רק מאכלים בריאים (כל מה שאתם רואים בתמונה ללא גלוטן כי לעידו יש צליאק). תתפלאו אבל הילדים אכלו בשמחה:

מאכלים בריאים ללא גלוטן
פירות שהתחפשו לנסיכות וגיבורים

רק אחרי כל הפעילות והיצירה הוצאנו את המתוקים: בלי חטיפים קנויים, רק עוגיות תוצרת בית ופירות טבולים בשוקולד. גם העוגה התחפשה לגיבור על:

מתוקים בקטנה

כתר יום הולדת

כמה ימים לפני המאורע, עידו ביקש שלא נוותר השנה על כתר יום ההולדת המסורתי שאני תופרת לו בכל שנה, אז הפעם בסימן גיבורי על. הכתר שתפרתי כ"כ גדול שהוא משמש גם כחגורה...
את הגיזרה תוכלו לקחת מכאן.

מיתוג

מכיוון שאחותי, נועה שבס, היא גרפיקאית מוכשרת, ביקשתי ממנה להכין את ההזמנה. את הדמויות שהיא ציירה שילבתי לאורך כל האירוע, בדיגלונים, מדבקות וכו'

נועה גם עזרה לי רבות בהכנות 
מתכוננים
מסכות וכתרים הודבקו על אלמנטים שונים כמו הפירות והבלונים (קונים דפי מדבקה בגודל A4 ומדפיסים מה שרוצים...)


מתנה מילדי הגן

מכיוון שאנו מחנכים את ילדינו לצרכנות נבונה ביקשנו שלא להביא מתנות, במקום, שמנו קופה בגן לאיסוף כסף. כל אחד שם כרצונו בעילום שם ואספנו סכום מכובד שבו נקנה מתנה גדולה.
עם זאת עידו קיבל מתנות מהסבתות והדודים ויצא מאושר כשבידו 7 מתנות שהוא יכול לשמור...
אני מאמינה שילד בן 5 לא יכול להכיל ערימה של 30+ מתנות, ובסופו של דבר ערימה קטנה יותר שתלווה אותו הלאה משמחת אותו מאד.

מתנה לילדים בסוף הפעילות

מאותה הסיבה שציינתי מעלה, החלטתי שלא לתת לילדים הפתעות בשקל שמתפרקות אחרי יום. זה מרגיז וזה לא אקולוגי או נבון מהבחינה הצרכנית. ולכן התחלתי כבר בסוף דצמבר לתפור לכל ילדה חצאית מסתובבת (של נסיכות) ולכל ילד גלימה (של גיבור על), מתנה שתשאר להם עוד הרבה זמן בארון ותשמש אותם רבות.
גלימות לבנים
חצאיות לבנות

סוף דבר

בסיכומו של דבר נוכחתי לדעת, שעם יצירתיות, שיתוף פעולה משפחתי וקצת מזל (מזג אויר טוב ונעים) אפשר לעשות יום הולדת כמו "פעם". בלי מפעיל, ג'ימבורי ומוזיקה חזקה. נכון, צריך להשקיע, בעיקר זמן, אבל לי באופן אישי היה כיף לא נורמאלי לשבת בשבתות וערבים אל מול המכונה ולתפור חצאיות וגלימות, לגזור מסכות וצמידים, לצבוע פסטה ולחשוב על סיפורי מסגרת.
בשבוע האחרון הכנסתי גם את עידו למוטיבציה וביחד הכנו את המפות ואת המפלצות, הוא צבע מסיכה לדוגמא ותיאמנו ביחד את הסיפור ואת הבדיחות שנספר לילדים. 


גיבור העל שלי

ועוד בקטנה

נשארו לי חצאיות וגלימות, והם עומדים למכירה במחירים משתלמים במיוחד. להזמנה ניתן ליצור עימי קשר דרך הדף שלי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה