Translate

חפש בבלוג זה

14.11.2013

מוזיאון הילדים השראה גם למבוגרים

הקטנצ'יק ואנחנו כבר ביקרנו בעבר במוזיאון הילדים בחולון. היינו בשתי תערוכות שהתאימו לגילו אז: "טיול עם ינשול" ו"בעקבות פרפרים". שני הסיורים היו מעולים והקטנצ'יק יצא נפעם בכל פעם, משביע אותנו לבוא שוב.
לכן, כשקיבלתי הזמנה להשתתף בתערוכת "התחברנו", לא הססתי. לקחתי את הקטנצ'יק מוקדם מהגן ויצאנו לדרך.


תערוכת "התחברנו" עוסקת בנושא הקרוב לליבי, ובטח גם לליבכן, הקוראות היקרות שלי: שימוש חוזר ויצירתי בחומרים מהיומיום. מי מאיתנו לא חשבה מה לעשות עם כסא ישן, גלגל של אופניים או צעצועים שבורים. הרי אנחנו, היוצרות, רואות בכל דבר חומר פוטנציאלי ליצירה. ולכן מצאתי שהתערוכה, שנועדה לילדים, דיברה אלי לא פחות מאשר לפיקאסו הפרטי שלי, ויצאתי משם מלאת השראה.

ועכשיו, מספיק לדבר, בואו נראה קצת תמונות:

הסיור התחיל בהצגה. כבר בכניסה לאולם, הבנתי שאני במקום הנכון: על הבמה היה חדר תפירה! תענוג לעיניים. השחקנית הראתה לילדים איך בעזרת דמיון אפשר להסב כל מני חפצים לדברים אחרים. ככה הפך המגהץ לאניה ומכונת התפירה לחללית. הקטנצ'יק הבין את כל הפאנצ'ים וצחק במקומות הנכונים. אמא מאושרת!

אחר כך נכנסנו לחדר הגלריה. בחדר זה שיחקה בר, המדריכה עם הילדים "מצא את החפץ": היא הראתה להם תמונה של חפץ והם היו צריכים למצוא יצירה שמשלבת את החפץ הזה. על הדרך הם קיבלו הסבר על מה זה גלריה, ומאיזה חומרים עשויות היצירות. החדר שפע יצירות מיקס מדיה מעוררות השראה. 
היצירה "גורו או שמאן" של ג'ניפר בר לב. משלבת בדים, רקמות ציור וכתב. מהמם!
"דגים מדברים" של דודי שמאי. שימוש בגרביים כדי ליצור דגים מסריחים. חוש הומור ומקוריות נפלאים.
שווה ללכת רק כדי לראות מה עוד רקח דודי.
להתעלף! מה עושים עם המון פקקים של משקאות? ... פקק תנועה!

לאחר הסיור בגלריה נכנסנו לחדר היצירה. הרגע שלו חיכיתי הגיע: אנחנו יוצרים לבד. הילדים קיבלו חומרים והוראה ליצור מהם דגים - כיף!!
הפיקאסו הפרטי בפעולה, יוצר אקווריום מכפפות ושאר מטעמים
גאון או לא גאון?
כשסיימנו להיות פיקאסו עברנו לחדר המוסיקה. שם, איך לא, ניגנו הילדים על כלים מעניינים:
גן עדן לנגנים יצירתיים
והתחנה האחרונה, הייתה האהובה ביותר על ילדי הטכנולוגיה שלנו: חדר המחשבים, בו יצרנו קולאג'ים מהממים ואפילו הדפסנו אותם למזכרת. הטכנולוג הפרטי שלי גילה בפעם הראשונה את נפלאות ההדפסה ולא יכול היה להרגע מהעובדה שהציור שלו עבר לדף :)
בזמן שילדים אחרים ניסו לצייר פרצופים, פיקאסו פשוט היה פיקאסו...
וטיפ אחרון למבקרים: לא לשכוח להסתכל גם למעלה, התיקרות פשוט מהממות
בכל חדר יש תיקרה מיוחדת, שווה להרים מבט
המצלמה שלי עוד מלאה בתמונות מהממות ומעוררות השראה, אין ספק שהביקור בתערוכת "התחברנו" דיבר אלי לא פחות מאשר לילדים. כשחזרנו הבייתה תלינו בחגיגיות את היצירות בחדר והלכנו לישון מאושרים ומרוצים. אני ממליצה בחום לרוץ ולהשתתף בחוויה המעולה הזו!
התערוכה תיפתח לקהל הרחב בחנוכה, אורך הסיור כשעתיים. מחיר כרטיס 62 ש"ח והיא מיועדת לגילאים 4-8. כרטיסים אפשר להשיג באתר המוזיאון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה